تاکید بر ادامه سرکوب مسلمانان در دولت فعلی میانمار

[ad_1]

یانگ هی لی،گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور میانمار اظهار داشت:دولت کنونی میانمار برای سرکوب مسلمانان روهینگیا از همان روش های شورای نظامیان این کشور در سال ۲۰۱۱،  استفاده می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛یانگ هی لی،گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور میانمار اظهار داشت:دولت کنونی میانمار برای سرکوب مسلمانان روهینگیا از همان روش های شورای نظامیان این کشور در سال ۲۰۱۱،  استفاده می کند.

وی از دولت میانمار خواست تا با سازمان ملل برای بررسی سرنوشت اقلیت مسلمان این کشور همکاری کند.

گزارش نوامبر گذشته حاکی از ان است که بیش از ۷۰ هزار مسلمان میانماری پس از سرکوب توسط ارتش به بنگلادش پناه برده اند.

عملیات چندین ماهه ارتش برای سرکوب مسلمانان میانمار،اعتراض کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل را برانگیخت،تا جایی که از این اقدام ارتش و دولت میانمار به عنوان “پاکسازی نژادی” و “جنایت علیه بشریت” یاد کرد.

این در حالی است که دولت میانمار اتهامات این سازمان بین المللی را تکذیب کرده و مانع از حضور کمیته حقیقت یاب در این کشور شده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور میانمار افزود:نیروهای پلیس و ارتش میانمار منتقدان داخلی را تهدید می کنند.همان طور که شورای نظامی میانمار پیش از این اقدام می کرد.

یانگ لی بعد از بازدید ۱۲ روزه از میانمار خاطرنشان کرد: باید بگویم که کاملا نا امید شده ام،زیرا روش های حکومت سابق در سرکوب مسلمانان میانمار، همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: در این دولت همانند حکومت قبلی فعالان حقوق بشر،روزنامه نگاران و ناظران مورد بازجویی قرار می گیرند.

منبع: سومریه نیوز

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *