توطئه بزرگ دشمنان با همت مردم عراق خنثی شد/ روحانیت مقتدرترین قدرت در جهان تشیع است

[ad_1]

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: آزادی موصل برای امنیت، ثبات و وحدت آینده عراق و منطقه نیز بسیار با اهمیت بود و توطئه بزرگ دشمنان در این راه نیز با همت مردم عراق خنثی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس ، گفت: در روز جمعه باید کوچه ها و بازارها مثل روز عاشورا شود و مردم ضمن تعطیل کردن کار در نماز جمعه حضور پیدا کنند.

 

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) ، افزود: امام صادق می فرماید خداوند از این جمعه تا جمعه بعد ۳۵ نماز برشما واجب کرده که افضل آنها نماز جمعه است و این دو رکعت و ثوابش بالاتر از همه نماز ها است چرا که این یادگار امام و پیامبر اکرم (ص)است.

 

نعیم‌آبادی بااشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه اظهار کرد: برادران و خواهران با توقعات نمازهای جمعه را خلوت نکنید نماز جمعه را محترم بشمارید و هر امام جمعه ای از اعتقاد خاصی سخن می گوید اگر عقیده اش خلاف شما بود نماز جمعه را ترک نکنید.

 

امام جمعه بندرعباس بیان کرد: نماز جمعه مال امام جمعه نیست نماز جمعه مال انقلاب و اسلام و خودتان است با چه کسی لج می کنید؟ نگذارید سنگرها خلوت بشود  چرا که می دانید سنگرها خلوت بشود چه کسی خوشحال خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: برای غرب دیوانه، موصل به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراکز نفتی عراق لقمه‌ای لذیذ محسوب می شود و تمرکز تروریست‌های داعشی بر این منطقه و تلاش برای حفظ آن در همین راستا صورت می‌گرفت اما با همت مرجعیت عظیم دینی در این کشور و بسیج شدن بیش از دو میلیون نفر از مردم این کشور و با همراهی جامعه اهل‌سنت و کردهای عراقی، پیروزی عظیم بدست آمد و موصل آزاد شد.

 

نعیم‌آبادی با بیان اینکه در جهان تشیع مقتدرترین قدرت، قدرت روحانیت است ،یادآور شد: مردم مراقب حرف زدن درباره روحانیون و علماء باشند و نگذارند که عده‌ای با اغراض مشخص نسبت به بدنام‌کردن جایگاه روحانیت اقدام کنند.

 

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد: آزادی موصل برای امنیت، ثبات و وحدت آینده عراق و منطقه نیز بسیار با اهمیت بود و توطئه بزرگ دشمنان در این راه نیز با همت مردم عراق خنثی شد.

 

انتهای پیام/ی

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *