هدف قرار دادن پالایشگاه نفتی “تکریر” عربستان با موشک پیشرفته برکان(۲-اچ)

[ad_1]

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن،شب گذشته، با موشک بالستیک دوربرد برکان(۲-اچ)،پالایشگاه نفت تکریر،واقع در استان ینبع عربستان را هدف قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن،شب گذشته، با موشک بالستیک دوربرد برکان(۲-اچ)،پالایشگاه نفت تکریر،واقع در استان ینبع عربستان را هدف قرار داد.

یک منبع نظامی به خبرگزاری المسیره یمن تاکید کرد:موشک مذکور پالایشگاه نفتی “تکریر” واقع در سواحل دریای سرخ و با فاصله بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر از مرزهای یمن را، با دقت عالی مورد اصابت  قرار داده است.

گفته شده است که در این حمله به تاسیسات نفتی این پالایشگاه سعودی خسارت قابل توجهی وارد شده است.

پالایشگاه نفتی “تکریر”در استان ینبع،دومین منطقه نفتی عربستان سعودی قرار دارد. سه مجتمع پالایشگاهی سامر،یاسرف و تکریر در استان ینبع قرار دارد که پلایشگاه “تکریر”روزانه حدود ۱ میلیون و ۵۰ هزار بشکه نفت تولید می کند.

هرچند یگان موشکی ارتش یمن هنوز خصوصیات موشک برکان (۲-اچ)را آشکار نکرده است؛اما انتظار می رود پس از اصابت موفقیت آمیز موشک مذکور ،بزودی جزئیات بیشتری از برد و توان این موشک بالستیک دوربرد را منتشر کند.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با توسعه توان موشکی خود در شرایط محاصره بی سابقه این کشور،توانسته است سه بار ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار دهد.

در همین راستا نیروی موشکی یمن،فوریه گذشته،با شلیک یک موشک بالستیک بومی از طراز برکان ۲،پایگاهی را در غرب ریاض مورد اصابت قرار دهد.

مارس گذشته نیز،نیروهای موشکی یمن پایگاه هوایی ملک سلمان در ریاض،را هدف قرار دادند که این اقدام با پایان سفر خاندان سعودی به برخی کشورهای دنیا همزمان بود.

شلیک موشک بالستیک برکان ۲ به ریاض،پایتخت عربستان،همزمان با زمینه چینی مقامات سعودی برای استقبال از دونالد ترامپ،رئیس جمهور ایالت متحده،یکی دیگر از دستاوردهای موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن در این عرصه به شمار می رود.

گفتنی است عملیات های ارتش و کمیته های مردمی یمن،واکنشی به اقدامات سعودی-آمریکایی در تجاوز،دشمنی و محاصره ملت یمن از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی است.

منبع:المسیره یمن

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *