همایش بزرگ روز صنعت ، معدن و اصناف در حاجی آباد برگزار شد

[ad_1]

مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف شب گذشته با حضور مسئولان شهرستان حاجی آباد و جمع کثیری از بازاریان و معتمدین در این شهرستان برگزار شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پیارم ؛ مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف شب گذشته با حضور فرماندار حاجی آباد ، رئیس سازمان صنعت ، امام جمعه موقت شهرستان ، مسئولان دستگاههای اجرایی، نظامی و انتظامی، جمع کثیری از بازاریان ، کسبه و معتمدین شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حمید جهانگیری، فرماندار شهرستان حاجی آباد در مراسم روز ملی اصناف با اشاره به تخصیص اعتبار برای ناحیه شهرک صنعتی شهرستان گفت: مهمترین ویژگی بودجه سال ۹۵ توجه به پروژه های است که ابعاد اقتصاد مقاومتی و راهبرد سال جاری را دارند.

 

وی افزود: در کمیته برنامه ریزی شهرستان ، برای اولین بار بخش صنعت و معدن و تجارت با هدف راه اندازی شهرک صنعتی شهرستان همچنین بخش صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با هدف راه اندازی مرکز صنایع دستی شهرستان که یکی از ظرفیت های شهرستان است ، مورد توجه قرار گرفت.

 

فرماندار حاجی آباد بیان کرد: این همایش با هدف برقراری ارتباط دوسویه میان اصناف با مسئولان ، رعایت انصاف و عدالت، پرهیز از استفاده از کالاهای قاچاق، تشویق به خرید کالاهای داخلی ، حمایت از تولیدات داخلی برگزار شد.

 

جهانگیری اظهار کرد: روز اصناف روزنه ای برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش های معنوی و اجتماعی و اقتصادی این زحمت کشان واقعی عرصه های کار و تلاش است.

وی یادآور شد: در بودجه سال گذشته مبلغ ۳۰۰ میلیون جهت نصب دوربین مدار بسته در مرکز شهر برای امنیت بازار و صنوف شهرستان در نظر گرفته شده است و هم اکنون در سطح شهر نصب شده است.

فرماندار حاجی آباد تصریح کرد: دولت یازدهم بر این اصل معتقد است که اصناف و بازاریان همیشه در حوزه های مختلف پیشگام بوده اند و اصناف هیچگونه وابستگی به غیر ندارند و اشتغال را سر لوحه عملکرد خود قرار داده و در مبادلات اقتصادی در حال فعالیت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی، امام جمعه موقت حاجی آباد نیز در این همایش گفت: یکی دیگر از اهداف اجرا و برگزاری همایش اصناف و بازاریان کسب روزی حلال و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و توجه و اهتمام بیشتر بازاریان به مصرف و فروش محصولات و کالاهای داخلی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

صادقی یادآور شد: انصاف و عدالت ، کسب روزی حلال ، عینیت بخشیدن به قانون و نقش و اهمیت دین مبین اسلام در کسب و کار در عملیاتی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و تشریح ابعاد عینی و عملی طرح های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

آشوری، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان حاجی آباد نیز گفت: اصناف و بازاریان یکی از بازوهای پرتوان اقتصادیجامعه محسوب می شوند و نقش این قشر عظیم در جرخه تولید و تجارت بی بدیل بوده و مبین این حقیقت است .

آشوری خاطر نشان کرد : یکی از اقداماتی خوب و ماندگار که با همکاری اتاق اصناف و روئسای اتحادیه های صنفی خرید یک باب ساختمان جهت اتحادیه های صنفی بود تا بتوان خدمات شایسته ایی را برای اصناف و کسبه محترم ارائه نمایند .

 

لازم به ذکر است؛ در این همایش با اهدای لوح ، از اصناف برتر این شهرستان تقدیر شد .

 

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *